Nekvalitní granule obsahují sóju, která často způsobuje u psů silnou alergii
Váš pes si kvalitu zaslouží
foto: Kristina Kunclová www.kunclova.weebly.com
Uvedeme několik příkladů - „kuřecí moučka“ - nikoliv „drůbeží“, „rýže, oves, pšenice“ - nikoliv „obiloviny“, „kuřecí tuk“ - nikoliv „živočišný tuk“, pozor na obecné nic neříkající reklamní zaklínadla – „maso a výrobky masového původu“, „vedlejší produkty živočišného původu“, „rostlinný izolát“. Pokud jsou suroviny nejasně určené, nevíme, co zrovna výrobce levně nakoupil a čím našeho psího kamaráda krmíme.
Lákavá je pro výrobce jejich cena - je podstatně levnější vyrobit krmivo převážně z obilí nebo sóji, nikoliv z masa. Činí tak mnoho výrobců a sází na to, že většina nás zákazníků informace o složení nečte a zajímá nás především hezký obal a % proteinu na něm.
3. Hledejme zdroj tuků - rybí tuk, kuřecí tuk.
Amarant je ideálním zdrojem sacharidů
Lososový olej je zdrojem omega 3 a 6 kyselin
Kořen čekanky má prebiotické účinky
Na závěr si dovolím jeden postřeh k zamyšlení k ceně kvalitních granulí. Běžný rohlík v supermarketu stojí cca 1,50 Kč, má 43g. Tedy 15kg rohlíků nás vyjde na 550Kč, což je cena za 15kg granulí, jež se považují za průměr. Jak můžou stát granule stejně nebo dokonce méně než rohlíky? Vždyť podle reklamy je v nich SPOUSTU masa, vitamínů a minerálů. Anebo je to jinak, a v levných granulích si kupujeme jen iluzi kvalitní výživy, která nemá hodnotu ani rohlíku?
foto: Kristina Kunclová www.kunclova.weebly.com
autor článku: Eva Ratajová