Tím se dostávám k další vlastnosti buldoka, kterou milujeme a tou jsou jeho nezaměnitelné zvukové projevy. Radost vyjadřuje typickým hlasitým a požitkářským chrochtáním, které se stupňuje s jeho nadšením. I v noci nemáme potíže lokalizovat jeho momentální polohu, chrápe tak nahlas, že by nás nepřekvapilo zvonění hlídky městské policie s upozorněním na rušení nočního klidu. Orry miluje děti. Na procházce ho ostatní, kolemjdoucí psi, nechávají zcela chladným, což se nedá říci o dětech, které naopak vyhledává a identifikuje podle hlasu již na dálku (a je mu jedno, jestli jsou cizí nebo naše). Chce si s nimi hrát svým typickým buldočím způsobem, kdy vycení spodní špičáky, přešťastně chrochtá a snaží se přetrhnout vodítko. Těžko pak vysvětlujeme vyděšeným maminkám, že to není pitbull, nechce nebohé dítko sežrat a opravdu má jen velkou radost. I náhodné kolemjdoucí považuje za kamarády, které vítá s entusiasmem hraničícím s útokem těžké pěchoty. Hra s rozdováděným buldokem není legrace, poráží osoby menšího vzrůstu, posouvá nábytek, demoluje lehčí předměty a při tom všem se královsky baví. Nakonec se na vás podívá svým bezelstným pohledem s výrazem: „Pfiletěla sem moufa a nadělala stfášný bofdel – dáš si fofolu?“ Vy mu vše odpustíte a začnete s cukajícími koutky uklízet vzniklou spoušť.
V naší domácnosti s příchodem Orryho začalo platit nové „co jednou buldok schvátí, to už nikdy nenavrátí“ pravidlo. Mám pocit, že Orry během každého spánku usilovně vymýšlí, jak se dostat k jídlu, a protože spí hodně, dlouho a často, jsou jeho plány někdy až geniálně promyšlené. Jednou v noci mě vzbudil charakteristický zvuk sunutí nábytku po podlaze, vstal jsem, došel do kuchyně, a když jsem rozsvítil, Orry na mě zíral s výrazem zločince přichyceného při loupeži. Stál na židli, kterou dostrkal přes celou kuchyň k lince, tlamu kousek od talíře s bábovkou a jeho výraz byl všeříkající: „Kdo, já? Vůbec nevím, jak jsem se sem dostal. A hele, bábovka, tu mi sem musel někdo podstrčit.“
S jídlem souvisí i velké trápení, které Orryho postihlo. Když jsme ho vezli od chovatelů, neměl srst v dobrém stavu - lupy, zarudlá ouška a stroupky od škrábání signalizovaly silnou alergii. O prémiovém krmení Royal Canin (dostali jsme zásobu na cestu) jsme věděli své - kukuřice a kukuřičná moučka jako hlavní složka by byla vhodná možná pro prasátko (ne, že by Orry nechrochtal podobně) nebo drůbež. Zahájili jsme postupný přechod na kanadské krmivo Orijen, se kterým jsme měli velmi dobré zkušenosti u našeho Jorka, bohužel se svědivost nijak nelepšila. Orry si začal vykusovat kousky srsti, a proto jsme přechod urychlili. Stále jsme netušili, na jakou složku krmení je Orry alergický, kukuřice byla jasný favorit, ale mohlo to být i kuřecí maso. Na Orijenu se stav trochu zlepšil, ale svědivost přetrvávala i měsíc po změně (pravděpodobná alergie i na kuřecí maso), proto jsme hledali jiné krmivo - jednodruhové a hypoalergenní. V hodnocení na zahraničních serverech nás zaujala značka First Mate, nejprve jsme zkoušeli PACIFIC OCEAN FISH a posléze AUSTRALIAN LAMB. Svědění po dalším měsíci ustalo, kvalita srsti se výrazně zlepšila. Granule First Mate používáme i jako pamlsek při výcviku, jen musíme hlídat dávkování. Orry by při své vrozené žravosti byl schopen spořádat i x násobek (netroufáme si odhadovat ) doporučené denní dávky.
srdeční příhody, a proto se nedožívají vysokého věku. V horku se lehce přehřívají a při vysoké venkovní teplotě jim hrozí kolaps. Přes všechny tyto chmurné prognózy věříme, že díky kvalitnímu krmivu s námi bude Orry o několik let déle, bude nás zahrnovat svou neopakovatelnou buldočí láskou, kdy si zároveň budeme zoufat a milovat jeho kousky,a povede šťastnější psí život. Příjemně nás překvapilo, že v Šumperku je firma, která First Mate - kvalitní, i když méně známé, kanadské produkty nabízí. Při první návštěvě prodejny Akvazoo Rataj na nás dýchla jedinečná rodinná atmosféra, čistý profesionalismus, upřímná snaha pomoci a poradit. V panu Ratajovi jsme poznali spřízněnou, přátelskou duši a rádi se k němu pravidelně vracíme , už nejen jako buldočí rodiče, ale také jako nadšení akvaristé.